Ošetrovanie bižutérie


Mnohé z nás fascinujú najmä svojim neodolateľným leskom. Nie sme ako také straky, ktoré zbystria pozornosť akonáhle sa niečo blyští?! Nájde sa aspoň jedna jediná, ktorá by úprimne netúžila byť majiteľkou toho pravého úžasného drahokamu, ako vystrihnutého z Titanicu a rúk Kate Winslet?

Žiaľ, alebo NAŠŤASTIE realita nám ponúka alternatívu v podobe bižutérie.


Na kvalitnej bižutérii je úžasné to, že ju laik nerozozná od pravých šperkov.

A čo je úžasnejšie než skutočnosť je holý fakt, že v súčasnosti neodmysliteľnou časťou celkového dotvorenia toho správneho imidžu, musí byť minimálne jeden poriadny kus bižutérie. Nezáleží na veku. My ženy ju proste milujeme!

Koľko taká „bižutka“ vydrží? Nie je lepšie si radšej kúpiť poriadny šperk za fúru peňazí? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Sú to roky rokúce. Áno, presne tak. Pri správnej starostlivosti o tieto naše vzácne poklady Vám skutočne vydrží kvalitná bižutéria dokonca roky. Nie je na tom nič zložité. Stačí obyčajná starostlivosť. Veď sú to naše poklady, tak sa o ne musíme starať ako o naše vlastné detičky, aby nestratili svoj lesk a krásu a zostali ako nové, čo najdlhšiu dobu.


Vážené slečny, dámy, mami, dcéry akokoľvek chcete, aby sme Vás oslovovali, prezradíme Vám tajomstvo. Tajomstvo, ako sa starať o Vaše poklady.

Keďže v našom e-shope neponúkame pravé šperky, ktorých životnosť je doslova neobmedzená a pravý drahokam môžete doslova zakopať do zeme. Použitie imitácií šperkov a bižutérie je naopak obmedzené a závisí len od Vašej údržby a je teda veľmi dôležité, ako budú tieto výrobky nosené, správne uschovávané a čistené.

A keďže my vieme, ako sa správne starať o bižutériu, tak bohužiaľ výrobky zakúpené v našom e-shope, ktoré nebudú správne nosené, uschovávané ako aj čistené nie je možné ďalej ani úspešne vyreklamovať! Preto Vám uvedieme niekoľko jednoduchých pokynov a tipov pre správne ošetrovanie a údržbu Vašej bižutérie a imitácií šperkov.Všeobecné zásady a tipy pre ošetrovanie:


1. Bižutériu si dajte na seba až po úplnom dokončení Vášho „celkového ja“ a nielen makeupu a úpravy vlasov. Zabráňte tak styku s vodou, parfumami, pleťovými

    krémami, mydlom, lakom na vlasy a inými kozmetickými prípravkami.

2. Prvá vec, ktorú urobíte  hneď ako sa vrátite späť domov z akéhokoľvek miesta je, že sa prezlečiete do pohodlného domáceho oblečenia. Trošku Vám tento režim

    upravíme. Prvá vec by mala byť, že si dáte dole všetku svoju bižutériu, dokonca ešte pred prezliekaním.

3. Manipulujte s Vašou bižutériou, len v prípade, že Vaše ruky nie sú mokré, mastné od krému, atď., Naopak vaše ruky musia byť čisté a suché.

4. Všetky šperky a bižutériu si VŽDY odložte pred spaním, pri športe, sprchovaní, krémovaní, parfumovaní, plávaní, umývaní riadu, práci v záhrade, akýchkoľvek

    domácich a iných manuálnych prácach.

5. Bižutériu si ďalej odkladajte pri práci so saponátmi, chemikáliami, kozmetickými prípravkami atď. pretože môže veľmi ľahko zoxidovať.

6. Bižutériu si vždy pred jej odložením a uschovaním ošetrite otieraním čistou a suchou 100% bavlnenou handričkou. Výrobky je potom nutné uschovávať na čistom

    a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. V opačnom prípade bižutéria stratí svoj lesk a môžu sa vytvoriť škvrny na povrchu výrobku.

7. Nemiešajte si jednotlivé výrobky z bižutérie v jednej zásuvke, šperkovnici, v krabičke, vrecúšku, atď. Uschovajte si každý kúsok, alebo každý pár bižutérie
    oddelene. Napríklad si neukladajte všetky náušnice v jednom puzdre, v krabičke, šperkovnici bez prepážok, alebo vrecúšku. Jednotlivé výrobky si teda
    uschovávajte v oddelených látkových, alebo plastových vrecúškach a to platí hlavne pre bižutériu so vsadenými kamienkami a imitácie perál. Jednotlivé výrobky sa
    môžu takto doškriabať, kamienky povypadávať a celkovo dôjde k poškodeniu. Okrem toho, by bolo vhodné zabaliť každý výrobok do mäkkých papierových
    vreckoviek.
8. Výrobky z bižutérie je nutné uschovávať na čistom a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. Ak určitý druh výrobku máte správne
    uschovaný na vhodnom mieste dlhšiu dobu, môžete si priebežne dané kusy bižutérie vyleštiť suchou handričkou zo 100% bavlny. V žiadnom prípade
    nečistite výrobky mokrou handričkou, zubnou pastou, alebo rôznymi tekutinami na čistenie pravých šperkov zo striebra a zlata. Imitácie šperkov sú vyrobené
    z iného materiálu a preto môže povrch výrobku zoxidovať. 


Dôležité upozornenie:

Ak by došlo k podráždeniu pokožky, neodporúčame výrobok ďalej nosiť z dôvodu možnosti alergickej reakcie, hoci naše výrobky sú bezniklové. Toto však nie je chyba tovaru, a preto ani výrobok nie je možné reklamovať.

Taktiež u niektorých ľudí, ktorý majú „iný pot je možné, že povrch bižutérie zoxiduje, čo taktiež nie je chyba výrobku a nie je možné ho reklamovať. 

Ošetrovanie vlasových klipov, príčeskov a parochní z umelých vlasov

 

Milé dámy, nakoľko chceme aby ste boli dlhodobo spokojné nielen s našou bižutériou, ale aj ozdobou Vašej hlavy, tak Vám nižšie ponúkame niekoľko rád a inštrukcií ako na to. Životnosť vlasových klipov, príčeskov a parochní z umelých vlasov závisí predovšetkým od Vašej správnej starostlivosti. Pri správnej starostlivosti u každodenne nosených o vlasových klipov, príčeskov a parochní je zvyčajná životnosť cca. 1 rok. Tým, že sa vlasy pri nosení otierajú pri nosení o Vaše oblečenie (hlavne tie dlhšie), tak postupne dochádza k ich krepovateniu, čo nie je závadou produktu a dôvod na reklamáciu.

 


Ako na to: 


Samozrejmosťou pri starostlivosti o vlasové klipy, príčesky a parochne by mala byť každodenná starostlivosť.


Pýtate sa, čo znamená každodenná starostlivosť?

Výrobky by ste mali prečesať špeciálnou kefou, prestriekať kondicionérom na syntetické vlasy a hlavne mať uložené na suchom mieste. Ak ste si u nás kúpili parochňu, tak Vám odporúčame kúpiť si aj v niektorom špecializovanom obchode stojan na parochňu, alebo si sami vytvorte svoju imitáciu hlavy na ktorú budete naťahovať a teda odkladať svoju parochňu, čím predídete deformácii tvaru. Čo sa týka príčeskov a vlasových klipov, tak tie si odložte vo vodorovnej polohe najlepšie na uterák.


Umývanie vlasových klipov, príčeskov a parochní odporúčame len v špeciálnom šampóne, ktorý je určený na syntetické vlasy. Neodporúčame Vám však časté umývanie vlasových produktov. Umývanie produktov odporúčame, len ak sú znečistené potom, prachom, atď.


Príčesky a parochne dôkladne vyčesávajte, ale veľmi jemne a nie trhavými pohybmi. Na rozčesávanie výrobkov používajte len antistatickú kefu. Až po tom ako výrobok rozčešete, tak ho umyte vo vlažnej vode špeciálnym šampónom, ktorý sme vyššie spomínali. Vlasy len preplákajte vo vlažnej vode v žiadnom prípade neprepierajte a už vôbec nie v horúcej vode. Potom ich prepláchnite čistou vodou, otraste a nechajte voľne vyschnúť. Aplikovaný kondicionér z výrobku neoplachujte. Po takomto ošetrení budú „Vaše“ vlasy vyzerať krásne zdravo.


Farbenie, tónovanie, trvalá, fénovanie, kulmovanie je striktne zakázané u produktov z umelých vlasov! Takto poškodené produkty v žiadnom prípade nevyreklamujeme.


Upozorňujeme, že reklamácie z titulu nesprávneho používania, manipulácie a ošetrovania inými, ako doporučenými prípravkami, nemôžu byt uznané a za tieto nezodpovedáme. Predmetom reklamácie môžu byt len  prípadné výrobné vady!!! Tovar odovzdaný na reklamáciu musí byt riadne vyčistený, zbavený nečistôt a hygienicky nezávadný.


 

Dôležité upozornenie:

 

Vlasové klipy, príčesky a parochne z hygienických dôvodov nevymieňame!!!

Reklamácie z titulu nesprávneho uskladňovania, používania a ošetrovania neuznávame. Za predmet reklamácie považujeme len prípadné výrobné vady!!!